KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11554199
nr 1155 4199
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Pastell, Vilande kvinna, signerad, 46x62
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 15 januari 2018
kl 18:33:40
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström